Centrum Angelmana

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o zespole Angelmana

Przypominamy seminarium z dr n. med. Markiem Bachańskim, specjalistą w dziedzinie pediatrii i neurologii dziecięcej, pracującym w Klinice Neurochirurgii, a następnie w Klinice Neurologii Instytutu 'Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka’ w Warszawie. Doktor zajmuje się leczeniem chorób układu nerwowego, ze szczególnym uwzględnieniem padaczki oraz padaczki lekoopornej.

Jest znany z otwartego i serdecznego kontaktu ze swoimi małymi pacjentami. Ścisła współpraca z ich rodzicami jest istotnym czynnikiem terapii. Podejście doktora do pacjentów i ich rodzin zostało docenione przez Fundację 'Zdążyć z Pomocą’, która przyznała mu medal 'Wyjątkowy Lekarz’ im. Prof. Zbigniewa Religi.

W pierwszej części spotkania prelegent skupił się na omówieniu przyczyn, objawów oraz diagnozowania Zespołu Angelmana. Poruszone zostały także tematy terapii genowych, form rehabilitacji oraz diety ketogennej, która jest bardzo skuteczna w leczeniu epilepsji u pacjentów z Zespołem Angelmana.

Druga część spotkania była poświęcona pytaniom od rodziców. Doktor, opierając się na własnym doświadczeniu, opowiadał o stosowanej przez siebie formie farmakologicznego leczenia epilepsji. Poruszono również wiele kwestii związanych z alternatywnymi formami wspierania rozwoju chorych, takimi jak mikropolaryzacja, olejki CBD, elektrostymulacje, leczenie komórkami macierzystymi, suplementacja diety.

Z własnego doświadczenia wiem, jak ważne i jednocześnie trudne jest znalezienie dobrego i empatycznego neurologa dla własnego dziecka. Mimo że Zespołem Angelmana jest schorzeniem genetycznym, neurolog często pełni rolę 'lekarza pierwszego kontaktu’ dla nas, rodziców. Wielką wartością dodaną jest także fakt, że doktor ma doświadczenie w pracy z wieloma pacjentami z Zespołem Angelmana i może podzielić się z nami swoim wieloletnim doświadczeniem. Serdecznie dziękujemy za możliwość spotkania!

Jeśli chcieliby Państwo uzyskać dostęp do powyższego seminarium, prosimy o kontakt pod adresem info@dotprot.com.

Martyna, wpis w pierwotnej formie ukazał się na fanpage „Projekt zespół Angelmana”