Centrum Angelmana

Nabór do programu kompleksowej fizjoterapii dla pacjentów z zespołem Angelmana

Klinika Rehabilitacji i Osteopatii REHApunkt oraz Centrum Angelmana zapraszają do udziału w pilotażowym programie: „Kompleksowy program fizjoterapii pacjentów z Zespołem Angelmana”. Program jest objęty patronatem Angelman Syndrome Foundation.

 

Udział w programie jest darmowy dla Uczestników.

 

Program będzie polegał na udziale w 12 sesjach fizjoterapeutycznych, odbywających się raz w tygodniu i trwających godzinę każda. Terapia będzie prowadzona w oparciu o metody Vojty, NDT Bobath oraz metody ujęte w projekcie badawczym. Do uczestnictwa zapraszamy 12 Uczestników w wieku od 3 do 7 lat o z potwierdzoną Delecją 15q11-q13 na chromosomie matczynym. Zajęcia będą odbywać się w klinikach Centrum Rehabilitacji Medycznej REHApunkt: Piastów, Warszawa/Żoliborz i Warszawa/Ursynów.

Wyniki zebrane w trakcie badania zostaną wykorzystane do opracowania publikacji naukowej dotyczącej rehabilitacji i fizjoterapii w zespole Angelmana. Dzięki wynikom badania możliwe będzie stworzenie bardziej precyzyjnych ścieżek fizjoterapii dla pacjentów z zespołem Angelmana.

 

Zgłoszenia prosimy kierować na adres Centrum Angelmana: centrum@dotprot.com